nieza10groszy

Walka o bidy

Walka o bidy w serwisie za10groszy.pl jest czasami bardzo zacięta. Dzieją się tam czasami iście "dantejskie sceny" Z tego co zauważyłem, to większość "normalnych graczy" bierze w nich udział, licząc na to, że uda im się bez wykupywania pakietu bidów właśnie w ten sposób wejść w ich posiadanie.

Czy gra jest warta świeczki?

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Wiele razy brałem udział w takiej walce, ale więcej bidów straciłem niż zyskałem. Często też byłem świadkiem tego, jak gracze tracili dużo więcej bidów w tej walce niż zyskiwali.

Można zaobserwować tutaj przykłady licytacji w której gracze okazywali skrajną głupotę. Przedstawiam taki przykład poniżej.

za10groszy Aut100+1BID.png

Często w takich licytacjach ktoś ustawia automat licząc na to że wystraszy tym pozostałych graczy. Niestety często jest tak że takich automatów jest więcej i wtedy niestety gracze którzy ustawili automaty dużo tracą.

W powyższym przypadku mamy przykład skrajnej głupoty, gdzie widać że  ktoś już taki automat ustawił a po chwili dołącza do niego następny. W tej sytuacji obaj gracze którzy ustawili automaty już na starcie są przegrani. Mamy tu do wygrania pakiet 100 bidów. Ustawienie automatu wiąże się z wydatkiem 90 bidów + jeszcze pewnie kilka dodatkowych przebić potrzebnych do wygrania. Czy jest tutaj sens podejmować taką walkę gdy w najlepszym przypadku można być do przodu o 10 bidów?

Gracz o nicku "skalpel1992" ustawił właśnie taki automat w momencie gdy już było wiadomo że inny gracz gra automatem. Co z tego wyszło można zobaczyć poniżej.

za10groszy Aut100+2finBID.png

Jak widać gracz ten słono przepłacił za wygrany pakiet.

 

Przyznam że wiele razy brałem udział w walce o bidy, wygrałem kilkadziesiąt różnych pakietów. Jednak zauważyłem jedno, że nic za wygrane bidy nie udało mi się ugrać. Podobnie było z bidami które otrzymałem za kilka komentarzy i za (niestety) polecanie tego serwisu. Nie udało mi się też nigdy nic ugrać za pakiet 200 bidów który można kupić za 30 zł. Dopiero wykupienie większego pakietu 1000 bidów pozwoliło mi na wygranie kilku gadżetów.

Podejrzewam że to co piszę to jest regułą w tym serwisie, ale nie będę się upierał bo być może za krótko grałem i jest tu ktoś kto ma większe doświadczenie w tym temacie?

Dlatego proszę o Wasze opinie w tej sprawie? Czy udało Wam się coś ugrać za wygrane pakiety bidów?, bidy otrzymane za komentarze? i bidy otrzymane z polecanie serwisu?